0

۱۹ ساعت عملیات امداد در کوهستان اشترانکوه

19 ساعت عملیات امداد در کوهستان اشترانکوه
بازدید 267
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر لرستان، صارم رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر این استان گفت: روز پنج شنبه مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۴ در ساعت ۲۱:۱۵ دقیقه پس از اعلام حادثه با مرکز کنترل و عملیات  مبنی بر مصدوم شدن یک نفر از کوهنوردان و گرفتار شدن در زیر قله پیارو بلافاصله یک تیم امداد و نجات کوهستان از جمعیت هلال احمر ازنا به محل حادثه اعزام شد.

رضایی افزود : تیم ۸ نفره‌ای از کوهنوردان اهل اراک، قصد صعود یک روزه به قله پیارو شهرستان ازنا را داشتند که متاسفانه در مسیر برگشت به اشتباه وارد دهلیزی خطرناک شده و در آنجا گرفتار می‌شوند.یک نفر از آن‌ها مصدوم می‌شود و موادغذایی و آب آشامیدنی آن‌ها تمام می‌شود. تیم امدادی با وجود مشکلاتی مثل تاریکی هوا، زیادبودن مسافت، صعب العبور بودن مسیر، وجود دهلیزهای خطرناک و همچنین ریزشی بودن این دهلیزها، پس از بررسی موقعیت جغرافیایی گرفتار شدگان،بلافاصله عملیات امداد و نجات را شروع کردند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر لرستان در ادامه گفت : پس از چندین ساعت تلاش بی وقفه و عبور از دهلیزها و دیواره های خطرناک تیم امدادی جمعیت هلال احمر تا نزدیکی گرفتار شدگان پیش رفتند و با توجه به اینکه دسترسی به آنها بسیار مشکل و خطرناک بود با تماس های مکرر تلفنی و راهنمایی اعضای تیم مسیری مناسب را جهت خارج شدن از منطقه خطر به آنها نشان دادند. همچنین با پیگیری‌های جمعیت هلال احمر ازنا و درخواست بالگرد، کوهنورد مصدوم توسط بالگرد اورژانس به بیمارستان انتقال داده شد. همچنین مقداری هم آب و آذوقه به سایر نفرات تیم توسط بالگرد رسانده شد.

رضایی توضیح داد: امدادگران تیم امدادی که به صورت زمینی به موقعیت کوهنوردان گیرافتاده رسیده بودند؛ توانستند آن‌ها را تا پایین کوه و روستای کمندان راهنمایی و همراهی کنند و خوشبختانه همه اعضای تیم در صحت و سلامت به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

او در پایان گفت : این عملیات در ساعت ۱۷:۲۰ دقیقه بعداز ظهر روز جمعه مورخ ۱۴۰۰/۴/۲۵ پس از ۱۹ ساعت تلاش مضاعف به پایان رسید.
منبع: سایت هلال احمر

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *