0

پيش بيني جوي مناطق كوهستاني ايران طي پنجشنبه و جمعه( ٢١ و ٢٢ بهمن ١٤٠٠)

هشدار هواشناسی
بازدید 407
زمان مطالعه: ۲ دقیقه
🔴پيش بيني جوي مناطق كوهستاني ايران طي پنجشنبه و جمعه( ٢١ و ٢٢ بهمن ١٤٠٠)
 
☑️پنجشنبه: از ساعات صبح سامانه بارشي و سرد از سمت شمال غرب وارد كشور مي شود، به تدريج بارش برف و وزش باد در ارتفاعات شمالغرب ( ارتفاعات آذربايجان غربي و شرقي، اردبيل، كردستان، بتدريج زنجان) آغاز شده و آسماني ابري و مه آلود را رقم مي زند
 
طي بعدازظهر علاوه بر مناطق مذكور، براي البرزغربي، ارتفاعات تالش و بتدريج البرز مركزي، زاگرس شمالي و مركزي و همچنين مناطق غربي كشورشرايط براي بارش برف و وزش باد شديد مهيا مي شود.
 
☑️جمعه: همچنان تداوم بارش ها براي نيمه غربي كشور، زاگرس مركزي، دامنه هاي شمالي و جنوبي البرز و ارتفاعات تهران و تا حدي البرز شرقي ادامه مي يابد.
 
سرعت باد در بعضي ساعات شديد همراه با كولاك براي مناطق پوشيده از برف است. از قرار گرفتن در شيب هاي مستعد بهمن خودداري شود.
 
🔴ارتفاعات و قله هاي مرتفع شمال تهران: 
 
☑️پنجشنبه: اوايل روز نيمه ابري همراه با وزش باد نسبتا شديد و براي قله هاي بالاي ٤٠٠٠ متر شديد موردانتظار است
به تدريج طي ظهر به بعد افزايش سرعت باد، ابرناكي و مه آلودگي و بارش برف و كولاك پيش بيني مي شود
 
☑️جمعه: اوايل صبح آسماني نيمه ابري و وزش باد شديد و بتدريج افزايش ابر و بارش برف، براي ساعات عصر بر شدت فعاليت سامانه بارشي و سرد افزوده مي شود.
 
☑️طي اين مدت با توجه به افزايش تناوبي سرعت باد، در مناطق پوشيده از برف كولاك و در شيب هاي مستعد احتمال وقوع بهمن وجود دارد.  همچنين باتوجه به سرمايش هوا، احتمال سرمازدگي  وجود دارد.
 
🔴مناطق كوهستاني جنوب و جنوب غرب 
 
☑️پنجشنبه : به تدریج قبل از ظهر شروع بارش ها از استان کرمانشاه خواهیم داشت که تا بعدازظهر و شب در ارتفاعات ایلام، لرستان (اشتران کوه) و در اواخر وقت چهارمحال بختیاری (زردکوه)، شمال خوزستان (کی نو) و غرب استان اصفهان، بارش باران، احتمال رعدوبرق و تگرگ و در ارتفاعات بالادست بارش برف خواهیم داشت.                                                                
   
☑️جمعه : بارش برف و باران  در استان کرمانشاه، لرستان (اشترانکوه)، چهارمحال بختیاری (زردکوه)، خوزستان (کی نو)، غرب استان اصفهان (شاهانکوه) همراه با وزش باد شديد و احتمال رعدوبرق ادامه دارد، و از بعدازظهر در کهگیلویه و بویراحمد (دنا) و شمال غرب فارس (سپیدان) بارش برف را خواهیم داشت. همراه این سامانه بارشی گاهی رعدوبرق و در ارتفاعات بارش برف و وزش باد (گاهی شدید)، كولاك برف و احتمال بهمن می‌باشد.
 
🔴مناطق كوهستاني شمال شرق و شرق ایران
 
☑️پنج شنبه : افزایش ابر  گاهی باد شدید در  ارتفاعات کپه داغ، آلاداغ و سپس در بینالود و هزارمسجد پیش بینی می شود.
 
☑️جمعه : افزایش ابر و بارش های پراکنده باران و برف با وزش باد در  ارتفاعات کپه داغ، آلاداغ و سپس در بینالود و هزارمسجد
 
منبع: استنتاج شده از هشدارهای صادره سازمان هواشناسی کشور توسط بخش هواشناسی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *