0

احتمال نزدیک شدن حیات وحش به مراکز انسانی

احتمال نزدیک شدن حیات وحش به مراکز انسانی
بازدید 201
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس از مردم خواست تا با توجه به شرایط دشوار خشکسالی های اخیر و برای کاهش تعارضات و پیشگیری از خسارت ها و آسیب های احتمالی مواردی را در مواجهه با حیات وحش رعایت کنند.

در اطلاعیه روابط عمومی محیط زیست، با اشاره به تحویل یک قلاده خرس نابالغ توسط فردی در شهرستان مرودشت به اداره محیط زیست و بروز تصادف براثر تردد یک راس گورخر در جاده‌های استان فارس، نسبت به احتمال مواجهه با حیوانات وحشی در نقاط مختلف فارس هشدار داد.

محیط زیست استان فارس از شهروندان درخواست کرده است که در چنین شرایطی برای کاهش تعارضات و پیشگیری از خسارت‌ها و آسیب‌های احتمالی، نسبت به پوشاندن حوضچه‌ها، چاه‌ها و استخرهای کشاورزی اقدام کرده و آبشخورهای کوچکی در اطراف مراکز زندگی ایجاد کنند.

روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست فارس از کشاورزان و باغداران، درخواست کرده است که نسبت به افزایش گشت زنی اطراف مزارع و باغها اقدام کنند و همچنین مردم هم در صورت طبیعت گردی و کوهنوردی به ویژه در زیستگاه خرس قهوه‌ای در شمال استان، با سر و صدا و حرکت دادن چوب حضور خود در محل اعلام کنند تا از تقابل و حمله خرس پیشگیری شود.

در این اطلاعیه از مردم درخواست شده است که مردم از زنده گیری نوزادان حیات وحش خودداری کرده و در صورت مشاهده حیات وحش سرگردان اطراف روستا و شهر مراتب را به نزدیکترین واحد محیط زیست اطلاع دهند.

برپایه هشدار محیط زیست، به شهروندان تاکید شده است که هنگام رانندگی این احتمال داده شود که حیوانی از جاده عبور می کند بنابراین با سرعت مطمئنه رانندگی کنند. شهروندان مراقب باشند که ماه گذشته عبور گورخر در جاده نی ریز به قطرویه و حسن آباد باعث بروز چند تصادف شده است.

روابط عمومی حفاظت محیط زیست تاکید کرده است که با توجه به محدود شدن منابع آب و غذایی حیات وحش در صورت تمایل به تامین علوفه و آبرسانی به حیات وحش به ادارات حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع داده شود.

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *