خانه / راهنمای صعود قله ها / راهنمای صعود به قله کان صیفی- طرح سیمرغ
قله کان صیفی

راهنمای صعود به قله کان صیفی- طرح سیمرغ

زمان مطالعه: ۲ دقیقه

رشته کوه کبیرکوه بخشی از کوهستان بزرگ زاگرس را تشکیل میدهد که از میان رشته کوههای کوچکتر کوهستان زاگرس، غربی ترین رشته کوه در ایران کبیرکوه میباشد که از نزدیکی شهر ایلام شروع و تا استان خوزستان ادامه دارد که طول آن در حدود ۲۲۵ کیلومتر میباشد.در طول این مسیر قلل زیادی وجود دارد که قله کان صیفی با ارتفاع ۳۰۵۰ متر بام استان ایلام محسوب میشود. در دامنه شمالی کوه چشمه ای بنام صیفی وجود دارد و بواسطه این چشمه این قله نام کان صیفی بخود گرفته است .

اطلاعات مسیر
مسیر رایج صعود جبهه جنوبی، صعود از روستای گنجه چنارباشی
مسیرهای صعود

مسیر شمالی: روستای چنارباشی،یال شمالی.

مسیر جنوبی:روستای چشمه پهن،هفت چشمه، یال جنوبی.

 

 

مسافت پای کار تا قله  ۹٫۶۵۶ کیلومتر 
دسترسی به آب 

فاقد چشمه 

وضعیت آنتن دهی موبایل  اطلاعاتی در دسترس نیست 
محل شب مانی 

فاقد جانپناه 

نزدیک ترین مرکز درمانی  استان ایلام -آبدانان-بیمارستان رسول اکرم (ص) 
مشخصات کلی 
ارتفاع قله : ۳۰۵۰
ارتفاع پای کار: ۱۳۷۰
موقعیت جغرافیایی : ایلام، شهر ملکشاهی،روستای چشمه پهن.
مختصات قله :  47.750001 ، ۳۲٫۹۱۶۶۶۶
بهترین فصل صعود : بهار
وجه تسمیه :
پوشش گیاهی :پوشش گیاهی استان نیمه متراکم و بیشتر شامل گونه های بلوط ، گیلاس وحشی ( بلالوک ) ، ارجن ، زالزالک و کِیکم است .
گوناگونی جانوری :خرس قهوه‌ای، پلنگ، گربه وحشی، کاراکال، گرگ ، شغال، روباه معمولی، کفتار، سمور، راسو ، کل و بز، گراز، خرگوش، سنجاب ایرانی ،خارپشت اروپایی، خارپشت گوش بلند، هامستر خاکستری و موش خانگی.
وضعیت آب و هوای قله : مشاهده وضعیت حدودی در سایت هواکوه 

رشته کوه :زاگرس 

ترک مسیر(Gps) : ترک مسیر قله کان صیفی 

 

تصویر قله کان صیفی

شما هم اگه اطلاعات بیشتری در مورد این قله دارید در قسمت نظرات با ما به اشتراک بگذارید .

درباره‌ی الناز محمدی

همچنین ببینید

آندره بارگیل

زندگینامه و صعودهای آندره بارگیل

زمان مطالعه: 6 دقیقه آندره بارگیل کوهنورد و اسکی‌باز، پس از چند روز کوهنوردی، بر قله K2، دومین کوه بلند جهان صعود و سپس با اسکی به پایین برگشت.

2 نظر

  1. کبیرکوه، دنیای زیبایی دارد که کشفش برای گردشگران غیر بومی بسیار زیباست، معاش ده ها هزار نفر از ساکنان بومی مدیون سفره متنوعی است که کبیرکوه در طول تاریخ با دست و دلبازی مثال زدنیش گسترانیده است. بر خلاف قلل بلند ایران که صعود به آنها در همه فصول امکان پذیر نیست، کبیرکوه حتی در حین بارش برف هم می تواند پذیرای کوهنوردان باشد به شرط آنکه راهنمایان محلی همراهتان باشند. غارها و اشکفتهای کبیرکوه به همراه وجود کنده های درختان بلوط که امکان روشن کردن آتش را به کوهنوردان می دهد حتی در سرمای سهمگین زمستان هم می تواند تجربه ای زیبا از صعود به کبیرکوه را برایتان خلق نماید. کان صیفی در ورزرین  ازچند مسیر قابل دسترسی  است. اما بی شک ساده ترین و کوتاه ترین آنها دو مسیر شامل ملکشاهی در کوهپایه جنوبی و روستای چنار باشی در یال شمالی آن است. با این حال ممکن است ترجیح دهید از مسیرهای ساده تر به یال اصلی کبیرکوه صعود کرده و با ادامه مسیر به کان صیفی برسید. 

  2. اگه از مسیر چشمه پهن صعود کردید از همان راه برگردید ما وچند نفر دیگه در شهریور ماه صعود کردیم  در برگشت گفتم از سمت رودخانه بیایم همینجور پایین میاید میفته سمت راست که در اخر  طوری که جاده میمه مسخص بود به دره خوردیم ومجبور شدیم به قله دباره صعود کنیم که طوری خسته شدیم و اب همراهمان تمام شد پانزده ساعت پیاده روی وکوپیمایی کردیم یک نفس چون اب خوردن تمام کردیم غذا هم نتونستیم بخوریم کفش بعضیها پاره شد به شب خوردیم و ساعت ده شب اش ولاش به جاده رسیدیم با ناخونهای کبود از همان راه  که میرید برگردید راه دیگه ای نیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *