0

تمیزکردن کمل‌ بک (نوعی قمقمه آب)

بازدید 1657
زمان مطالعه: ۲ دقیقه

اگر برای کوهپیمایی و یا کوهنوردی ازقمقمه آب کمل بک استفاده می‌کنید، پس از هر بار استفاده باید آن را به خوبی تمیز کنید. این موضوع زمانی که از ماده دیگری به جز آب درون آن استفاده ‌کنید، از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.

نکته ۱: سعی‌کنید درون قمقمه خود فقط آب بریزید، زیرا اگر از نوشیدنی دیگر، پروتئین و یا مکمل‌ها استفاده ‌کنید ممکن است به انتهای قمقمه بچسبد و درنهایت قمقمه شما کامل خالی ‌نشود.

نکته۲: پس از هر بار استفاده، قمقمه خود را تمیز کنید، آن را با آب بشویید و سپس کاملا خشک‌ کنید، کمل بک‌های جدید دارای بازوهای خشک‌کننده مخصوصی هستند که با آویزان‌کردن آنها به جریان یافتن هوا و سپس خشک‌شدن قمقمه کمک می‌کند.

اما اگر می‌خواهید که کمل بک شما به خوبی تمیز شود باید یک کیت کمل‌ بک مخصوص را خریداری ‌کنید. این پک شامل یک برس قمقمه می‌شود که به شما کمک می‌کند تا محفظه قمقمه به خوبی تمیز شود، یک تیوب برس دارد که به شما اجازه می‌دهد تا نقاط دور از دسترس را هم به خوبی تمیز کنید و همچنین دارای یک ابزار آویزان‌کننده مخصوص است که امکان آویزان‌کردن قمقمه برای جریان یافتن هوا درون آن را می‌دهد. همچنین در این محصول از دو خشک‌ کن اضافی و دو قرص تمیزکننده نیز استفاده می‌شود.

برای این که بتوانید کیت کمل‌ بک خود را به خوبی تمیز کنید، می‌توانید از جوش شیرین یا یک سفیدکننده شیمیایی با دستورالعمل زیر استفاده ‌کنید:

از آب داغ به همراه دو قاشق غذاخوری جوش شیرین پخته‌شده یا سفیدکننده شیمیایی استفاده ‌کنید. این محلول را مخلوط کنید و سپس آن را درون قمقمه بریزید و آن را بالا بگیرید، سپس شیر مربوطه را فشار دهید تا این مخلوط در مسیر تیوب جریان یابد. همچنین می‌توانید از قرص‌های تمیزکننده نیز استفاده‌ کنید.

اجازه دهید تا این مخلوط تمیزکننده به مدت ۳۰ دقیقه درون قمقمه باشد.

سپس قمقمه را با آب داغ و صابون بشویید. قبل از استفاده مجدد مطمئن‌شوید که تمام مخلوط تمیزکننده برطرف شده‌ باشد. همچنین می‌توانید از برس‌های مخصوص کیت کمل بک برای تمیزکردن تیوب و قمقمه استفاده ‌کنید. با استفاده از برس‌ها می‌توانید مطمئن ‌شوید که تمام نقاط قمقمه به خوبی تمیز شده ‌است.

پس از تمیزکردن قمقمه، باید از خشک‌شدن آن مطمئن‌ شوید زیرا وجود رطوبت می‌تواند منجر به رشد قارچ درون قمقمه بشود.

با این قدم‌ها می‌توانید با خیال راحت از قمقمه خود استفاده‌ کنید. اگر بخاطر وجود قارچ و باکتری روی قمقمه جای لکه باقی بماند، این لکه دائمی خواهد بود، اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا پس از برطرف‌کردن این قارچ با خیال راحت می‌توانید از قمقمه خود استفاده‌ کنید.

 

منبع: Procamping

نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *